Выбрать язык:

LAND DEVELOPMENT - ВСЕ О ЗЕМЛЕ

(044) 278 49 42
(067) 234-77-46
(066) 155-23-58
(063) 875-54-42

Нотаріусам надано право реєструвати право оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Отже, відтепер, для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки, право власності на яку зареєстроване до 01 січня 2013 року, заявник подає органові державної реєстрації прав або нотаріусу, як приватному так і державному:

- заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права);

- документ, що посвідчує особу заявника (пред’являється), копія надається;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків, крім випадків, коли фізична особа через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідним органам державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України.

- документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;

- документ про сплату адміністративного збору;

- договір оренди землі.

Таким чином, прийняття даних нормативно-правових актів дозволить значно пришвидшити та спростити порядок державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Завдяки цьому громадяни зможуть самостійно обирати звернутися їм до державного реєстратора чи до нотаріуса, ліквідуються черги при реєстрації вищезазначених договорів, збільшиться оперативність реєстрації і якості послуг за рахунок збільшення конкуренції. Крім того, такі зміни до законодавства сприятимуть більш ефективному використанню земель сільськогосподарського призначення суб’єктами господарювання, і як наслідок, додатковим надходженням до Державного бюджету та місцевих бюджетів.

Джерело: Управління державної реєстрації Головного територіального управління в Одеській області.

Похожие статьи: Перелік документів, необхідних для реєстрації права власності на дачний будинокКакие документы необходимы для регистрации аренды земельного участка? Вирішення земельного спору (суперечки).